×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ اسفند - ۱۳۹۷  
true
false

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی ، بمنظور تعیین مبلغ پایه حق التبلیغ ائمه جماعات دستگاههای اجرایی جلسه ای در اداره کل تبلیغات اسلامی استان با حضور مدیر کل و معاون فرهنگی و کارشناس اعزام مبلغ و مدیر ستاداقامه نماز استان برگزار گردید .

در ابتدای جلسه حجه الاسلام چمانی معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی ، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات از حضور اعضاء در جلسه تشکر می کنم ، موضوع جلسه یکسان سازی حق التبلیغ ائمه جماعات دستگاههای اجرایی و تعیین سقف پرداختی میباشد که نکاتی را عرض می نمایم اول اینکه الحمدلله در سالهای اخیر باتوجه به هماهنگی بعمل آمده با مدیران دستگاههای دولتی در رابطه باساماندهی ائمه جماعات اقدام خوبی صورت گرفته است و حضور مبلغین دینی در دستگاههای اجرایی بهتر از گذشته می باشد و قطعا حضور آقایان در سلامت دستگاهها اثر گذار خواهد بود ، دوم اینکه حضور مدیران در نماز جماعت امری جدی تلقی شود که لازم است ستاد اقامه نماز در ارزیابی ها این موضوع را مورد توجه قرار دهد ، سوم اینکه پرداخت حق التبلیغ ائمه جماعات که توسط بعضی از دستگاهها به موقع پرداخت نمیشود که لازم است از طرف استانداری مکاتبه ای صورت گیرد تا شاهد تبعات بعدی آن نباشیم ، چهارم اینکه بعضی از افراد در دو دستگاه نمازجماعت می خوانند که باید در این خصوص فکر اساسی نمود .

در ادامه حجت الاسلام قربانپور مدیر کل تبلیغات اسلامی عنوان کرد : اقامه نماز جماعت در ادارات و نهادها و کارخانجات جایگاه خاصی دارد و باید جهت باشکوهتر شدن آن تلاش نمود و در تعیین امامان جماعت باید دقت لازم صورت پذیرد . باید افرادی باشند که بتوانند در ارتباط گیری با کارکنان در محل اقامه نماز جماعت موفق تر عمل نمایند و در بیان احکام و معارف اسلامی مهارت لازم را داشته و زی طلبگی را رعایت نمایند .

سپس حجت الاسلام رودبارانی مدیر ستاداقامه نماز استان بیان کرد : این ستاد تاکنون اقداماتی را جهت اقامه فریضه نماز بصورت جماعت در ادارات انجام داده است و کماکان نیز تلاش لازم را مبذول خواهد داشت . باید به ائمه جماعات توصیه شود رعایت زمان حداقلی را در اقامه نماز جماعت داشته باشند . بمنظور توانمندسازی ائمه جماعات گردهمایی آنان در فصل تابستان با موضوع آموزش روش بیان احکام و تجوید برگزار گردد.

در پایان جلسه به این نکته تاکید شد که خیلی از شرکتهای خصوصی در استان فاقد نماز جماعت هستند که لازم است ستاد اقامه نماز با هماهنگی معاون سیاسی استاندار ، اداره کل صنعت معدن و تجارت ، اداره کل تبلیغات اسلامی و شرکت شهرکهای صنعتی زمینه های برگزاری نمازجماعت در این شرکت ها را فراهم نماید . همچنین در رابطه با کسر مالیات از حق القدم ائمه جماعات هماهنگی لازم با امور مالیاتی و دیگر دستگاههای مرتبط صورت گیرد .

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false